Maratonul de Pictură, locul unde te poți relaxa și poți crea cadouri

maratonul de pictură

Hai să creezi cadouri personalizate de Crăciun pentru cei dragi. Maratonul de Pictură este un eveniment inedit, unde, timp de 24 de ore, te poți relaxa pictând sau desenând. Poți face astfel decorațiuni gata de oferit în dar.

Maratonul de Pictură – 24 de ore de creație are loc în cadrul Art Your Christmas – târg de artă, la Centrul de Proiecte, Str. Vasile Alecsandri, nr. 1, Timișoara. Organizatorii pun la dispoziție toate materialele necesare pentru pictat și desenat, alături de îndrumare, dacă simți nevoia.

Ca suport, poți alege sfere din hârtie reciclată, planșe rotunde, dreptunghiulare sau pătrate, din hârtie sau pânze rotunde cu diametru de 20 sau 30 cm (gata de expus ca decorațiune sau tablou), figurine ipsos etc. Contribuția pentru pictură va fi în funcție de suportul / suporturile alese pentru pictat sau desenat, iar la final le poți lua cu tine.

La Maratonul de Pictură sunt bineveniți deopotrivă copiii și adulții. În plus, poți vizita gratuit și expoziția Art Your Christmas – târg de artă contemporană, unde opt artiști expun tablouri, grafică, decorațiuni și obiecte unicat, pe care le poți cumpăra, dacă vrei să le iei acasă. Poți cumpăra cu această ocazie cadouri deosebite, sub formă de artă.

Maratonul de Pictură are loc sâmbătă și duminică, între orele 10 și 22, la parterul Centrului de Proiecte.

Program Art Your Christmas

21-22 decembrie: Maratonul de Pictură
22 decembrie – Meet the Artist – Manuela Marchiș Blînda și Cezar Blînda, orele 12 și 18
23 decembrie, orele 18 – 20.30, atelierul lui Moș Crăciun – creare decorațiuni de Crăciun cu Livia Mateiaș
28 decembrie – Meet the Artist – 13m10j (Marius Jurca), între orele 16 și 21
29 decembrie – Atelier de origami cu Hleba Andrei – 16.30 – 18.30
31 decembrie – Revelionul Artiștilor – începând cu ora 22

About Post Author