18 ianuarie 2021

Eu cu cine votez? Cine vrea să fie parlamentar de Timiș până în 2024

usr

Campania electorală s-a încheiat, după o lună în care candidații au fost nevoiți să renunțe la băile de mulțime și să se limiteze la online. N-au fost flyere prea multe, nici vizite prin cartiere, așa că e foarte posibil ca mulți candidați să fie necunoscuți alegătorilor.

Pe cine punem ștampila duminică, de Moș Nicolae, în Timiș? Pe liste avem de toate: candidați „vinituri”, plimbăreți prin mai multe partide, verișori aflați pe listele unor partide diferite, vedete ale parlamentului, un fost premier sau fețe noi, care au stârnit controverse în spațiul public.

Întrebarea „câtă lume se va prezenta la urne” rămâne. Iar dacă vă numărați printre cei pentru care votul contează, aceștia sunt candidați din care vă puteți alege favoritul.

PNL

Senat: Gorghiu Alina-Ștefania, Gaiță Ionuț Sorinel, Bojin Mihăiţă, Ciurlea Sorina-Alexandra, Sarmeş Dan-Ion, Schedan Doina

Camera Deputaților: Pirtea Marilen-Gabriel,Ardelean Ben-Oni, Șandru Cosmin, Chira Claudiu-Martin, Bogdan Ciprian, Supuran Sorin, Samoilă Elena, Lupulescu Samuel, Balaş Nelu, Cocean Liviu-Marius, Mariş Daniela-Mirela, Grigorie Toni-Alexandru, Colhon Adrian

PSD

Senat: Dogariu Eugen, Răducanu Sebastian, Covaci Dorel, Bejan Simona-Ecaterina, Jurescu Puiu, Ioviţă Mitică

Camera Deputaților: Grindeanu Sorin Mihai, Simonis Alfred-Robert, Cionca Adrian-Ioan, Ritivoiu Mihai, Ţundrea Luminiţa, Iovescu Alexandru-Adrian, Ieremia Ion-Ardeal, Lăpădatu Alin-Adrian, Barta Răzvan-Alexandru, Ţucu Abel-Petru, Coconeţu Cosmin-Ion, Enuică Cristina Maria, Mărinică Geanny-Marian

USR-PLUS

Senat: Trifan Raoul-Adrian, Reşitnec Dan, Amza Diana, Vancia Mircea, Marcu Claudiu-Adrian, Lăzărescu Caius-Ioan

Camera Deputaților: Drulă Cătălin, Toda Daniel-Liviu, Fălcoi Nicu, Târlea Kinga, Nemeth Zoltan, Chirilă Oana-Ştefania, Jahn Cătălina-Nicoleta, Pupşa Alexandru-Dan, Constantinescu Zînel-Cristian, Stănilă Cosmin-Vasile, Vătau Anamaria-Alexandra, Răescu Bogdan, Marin Ion

Pro România

Senat: Birău Nicolae, Iliescu Roxana-Teodora, Homorodean Doru-Nicolae, Vîşcu Florin-Alin, Iuhasz Ramona-Liliana, Popescu Adrian

Camera Deputaților: Pau Radu-Adrian, Coandă Ion-Marian, Korman Valentin, Farca Manuel, Dolecek Cristian, Moruş Vasile, Berta Daniel-Andrei, Mînecan Gabi-Cosmin, Fănuţ Vasile-Dorin, Ofiţer Sandra, Bobic Narcis-Sabin, Țubrea Florin-Marius, Pop Ovidiu-Andrei

UDMR

Senat: Farkas Imre, Halász Francisc, Andrasy Noemi, Szabo Francisc, Păştean Erika, Kadar Gheorghe

Camera Deputaților: Molnar Andrei, Sipos Elena, Kabai József, Ihasz Ioan, Patik Izabella, Csáki Karol-Ion-Lucian, Demeter Zsolt, Nagy Renate, Olah Attila-Carol, Katona Gheorghe-Iosif, Horváth Katalin, Albert Ladislau-Zoltan, Marossy Zoltan-Gheorghe

PMP

Senat: Dugulescu Ligia-Iunia, Popa Ovidiu-Nicolae, Negrilă Andrei-Radu, Galben Silvia-Elisabeta, Cioablă George-Mihăiţă, Petroesc Ligia-Manuela

Camera Deputaților: Neamţu George-Mihail, Cionca Cosmin-Samuel, Bejan Cristinel, Lelescu Tiberiu-Procopie, Costea Gheorghe-Marian, Silaşi Alex-Pompiliu, Popescu Raluca-Ioana, Rusu Teodor, Feraru Florian, Braşoveanu Ionuţ, Dugulescu Jaqueline, Faythe Ştef, Florin-Sorin, Curea Raluca

PRM

Senat: Mayer Marian, Ionel Liliana, Zanocea Andreea-Beatrice, Stoica Ionel, Chelariu Marius-Mirel, Bizău Carmen-Melania

Camera Deputaților: Moroianu Dumitru, Cozma Ion-Alin, Vlădoi Marius-Călin, Șovar Ioan, Curcudel Nicolae, Bizău Robin-Sorin, Călin Dalia-Maria, Curcudel Sonia-Luciana, Palade Cornelia, Vlascici Niculae, Truia Ion-Bilian, Vasinca Adrian, Nemeş Saveta

Alianța pentru Unirea Românilor

Senat: Olteanu Dorina, Dumitrean Nicolae-Solomon, Ianoșev Srebranca, Ianoşev Dragoslav, Szanda-Volk Ștefan, Matica Marius-Florin

Camera Deputaților: Stoica Ciprian-Titi, Cojocaru Grigore, Olăraşu Bianca-Victoria, Sîrbescu Alexandru, Morariu Daniel, Savilla Silviu-Adrian, Bobaru Costel, Maliţa Firoana, Hălălai Cristian-Sabin, Olaraşu Laurenţiu, Lungu Ionuţ, Curcă Dumitru-Marian, Iscru Grigorie

PP-USL

Senat: Olajos Loredana-Florineta, Teca Ion, Ocolişan Oltiţa-Rodica, Bottner Mihaela, Iancu Gabriela-Viorica, Cornea Lavinia

Camera Deputaților: Urda Ioan, Deneş Nicoleta, Vertopan Zoran, Bumba Daniel-Bujorică, Cîrceag Sorin, Caia Sabin, Suba Călin-Alin, Bălin Gelu, Bonchiş Florin, Chifan Gheorghe-Florin, Nedelea Dumitru, Dunca Răzvan-Ioan, Ciuteanu Raul-Constantin

Partidul Verde

Senat: Romoşan Ioan: Petruţ Adrian

Camera Deputaților: Todea Petru-Adrian, Vrazsa Maria-Simona

Partidul Ecologist Român

Senat: Romanov Adriana, Sîrbu Mihaela, Cornu Georgică, Siminiuc Tatiana, Bronţ Marcela-Fabiola, Obradov Jelimir-Victor

Camera Deputaților: Andrei Georgeo-Marcel, Cioată Bogdan, Trifon Florea Gabriel-Diamandescu, Cireap Diana-Maria, Goagă Marian, Marincu Simona-Tabita, Sîrbu Valentin-Marius, Marcu Niţă-Cristian, Cărare Ionuţ-Cătălin

Alianța Renașterea Națională

Senat: Ştefănescu Marinela

Camera Deputaților: Banciu Daniel

Partidul Noua Românie

Senat: Badea Petre-Cristian

Camera Deputaților: Bodnărescu Florin

Candidați independenți în Timiș la Camera Deputaților: Roşu Gică

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

%d blogeri au apreciat: