500 de buletine de vot, tipărite pentru cei cu viză de flotant în Brestovăț, Chevereșu Mare, Pietroasa și Ohaba Lungă

prezidențiale

foto: Arhivă

Biroul Electoral Județean Timiș a decis, duminică, imprimarea a 500 de buletine de vot suplimentare. Acestea vor fi distribuite în patru comune, unde s-au înregistrat mai multe vize de flotant.

Prefectura Timiș a anunțat Biroul Electoral Județean că în Brestovăț, Chevereșu Mare, Pietroasa și Ohaba Lungă sunt înregistrate vize de flotant într-un număr foarte mare față de numărul de alegători înscriși în listele electorale permanente. Cei care și-au făcut astfel de vize sunt repartizați după cum urmează:

  • Brestovăț – 50 de noi reședințe, față de 565 alegători înscriși în listele electorale permanente
  • Chevereșu Mare – 50 de vize de flotant, față de 926 alegători pe liste permanente
  • Ohaba Lungă – 250 vize de flotant, față de 804 alegători pe liste permanente
  • Pietroasa – 150 vize de flotant, față de 841 alegători pe liste permanente

În aceste condiții, BEJ Timiș a decis imprimarea suplimentară, prin grija Instituției Prefectului, a câte 50 de buletine de vot pentru alegerea primarului, consiliului local, județean și președinte al consiliului județean în Brestovăț și Chevereșu Mare, 250 buletine pentru Ohaba Lungă și 150 pentru Pietroasa.

About Post Author